en
November 2020
ARTKOMBINAT 30 november 2020
30.11.2020 | MONIKA MARIOTTI | SPAGHETTI POLONEZE | GODZINA 20:30

Bilety w cenie 69 zł dostępne TUTAJ I w kasie biletowej ARTKOMBINAT

W uproszczeniu powiedzieć można, że Spaghetti Poloneze to włoskie show w polskim wydaniu. Pełne niezwykłych historii oraz humoru. To także krótki przegląd kontrastów z kulturą polską, które dzięki Monice Mariotti i Arturowi Kotowi nabrały temperamentu.Wśród utworów, jakie będzie można usłyszeć, znalazły się zarówno popularne, włoskie przeboje – znane w Polsce nie tylko wielbicielom tamtejszej kultury. W oryginalnej interpretacji Moniki zabrzmią m.in. takie hity jak „Felicita”, „Mambo Italiano” czy „Volare”. Każda z piosenek poprzedzona jest dowcipnym komentarzem aktorki, która mówić zamierza o tym, co zbliża, ale i różni Włochów i Polaków. Wszystkie piosenki zostały na nowo zaaranżowane, a artystce towarzyszy na scenie zespół muzyków.„Spaghetti Poloneze” to nietypowy projekt. Łączy w sobie elementy koncertu, klasycznego spektaklu i monodramu.Premiera spektaklu odbędzie się podczas festiwalu United Solo Europe – to europejska odsłona największego na świecie festiwalu monodramu, który odbywa się w Nowym Jorku.Lista piosenek, jakie znajdują się w spektaklu muzycznym „Spaghetti Poloneze”:


1. „BUONA SERA SIGNORINA”

2. „U VUO’ FA’ L’AMERICANO”

3. „ARIA”

4. „GUARDA CHE LUNA”

5. „CHILL E’ NU BUONO GUAGLIONE”

6. „DEMOCRAZIA”

7. „VOLARE”

8. „FELICITA”

9. „PRINTYL”

10. „MALARAZZA”

11. „I WANT TO KNOW”

12. „LU RUSCIU TE LU MARE”

13. „DON PIZZICA”

14. „BE ITALIAN”

15. „VIA CON ME”

16. „MAMBO ITALIANO”Producentem spektaklu jest Teatr Syrena.

Wydawca płyty: Luna Music Polska

Czas trwania: 80 minut bez przerwy


AUTORZY:


reżyseria: Monika Mariotti i Artur Kot

scenografia: Minimondo – Kamdi Sosnowska i Magdalena Niezgoda

kostiumy: Tomasz Jacyków

choreografia: Paweł Kamiński

kierownictwo muzyczne i aranżacja: Michał Lamża

światło: Artur Wytrykus

ZESPÓŁ:


Michał Lamża – fortepian

Igor Spolski – gitary

Wojciech Piotr Gumiński – kontrabas

Szymon Linette – perkusja
RECENZJE

Na czas tego widowiska scena Teatru Syrena zamienia się w scenę koncertową, zaś Monika Mariotti w piosenkarkę najwyższych lotów, która chwytając widza za rękę prowadzi go po niuansach włoskiej kultury. Nie ubarwia swoich opowieści tylko korzystając z własnego doświadczenia przytacza historie, które ją spotkały, bądź które zaobserwowała mieszkając w tamtejszym klimacie. I bynajmniej nie są one wyssane z podręczników czy Internetów, i o zmyślenie też bym nie podejrzewała, bo słychać w nich szczerość i prawdziwość. I chociaż nie wszystko mi w tym recitalu pasowało to śmiało ocenić go mogę na piątkę z plusem, bo opowiadane historie potrafiły zainteresować i wzbudzić śmiech, a głos artystki uwieść. Zresztą miło jest usiąść na widowni teatralnej i zamiast spektaklu zobaczyć prawdziwe artystyczne show.

Przywołując na początku recenzji salę koncertową, nie żartowałam. To, co działo się na scenie było niesamowite – zapewne stali bywalcy koncertów wiedzą o czym mowa. Światła zbiegały się ze słowami artystki oraz wykonywanymi przez nią utworami. Idealnie wkomponowując w reżyserski zamysł. Widzę w tym wiele przygotowawczego trudu, niemało nerwów i potów, ale zdecydowanie było warto. (…)/Agnieszka Kobroń/ „Afisz teatralny”

OUR EVENTS

CONTACT US

ARTKOMBINAT SCENA
ul. Kopcińskiego 62a
90-032 Łódź
POLAND
IMPRESSARIES AND BOOKINGS
Andrzej Becker
+48 737 186 020; 727 771 878
mail: scena(at)artkombinat.pl

CORPORATE EVENTS
Magdalena Walecka
+48 605 590 220
m.walecka@lim8.pl
CONCERT BOOKING
Hubert Kozera
+48 606 910 591
mail: booking(at)artkombinat.pl

PUBLIC AND MEDIA RELATION
Ewa Bieńkowska
+48 604 200 688
ewa@nuke.com.pl